неділя, 18 грудня 2016 р.

Про МОН, Clarivate Analytics та журнали від А до Є

Якщо Ви раптом пропустили вікопомну подію: вперше в Україні! Міністерство освіти і науки спільно з компанією «Clarivate Analytics» (колишній підрозділ з наукової власності та науки «Thomson Reuters») та Національною академією наук відзначили нагородами «Лідер науки України 2016. Web of Science award» найвпливовіших вчених, наукові журнали та організації України. У 7 номінаціях премії удостоїли 34 лауреатів, які працюють на високому рівні й гідно представляють українську науку в світі.
Детальніше тут  
Могилянська бібліотекарка несподівано теж отримала винагороду: за значні успіхи в галузі суспільних наук, зокрема,  за багатолітню працю на ниві бібліотечно-інформаційних студій, поширення ідей наукової комунікації та доступу до наукової інформації etc.  I do my best!

Серед "несподіванок" урочистостей: він у смокінгу вона у вечірній сукні    очільник МОН, що відповідає за мурзілки журнали університетів каже: ось-ось, і буде вам всім реформа. Хтось знає більше? Переліки фахових скасують? університетам їх не зараховуватимуть? і навіть ті, що подолали "тяжку путь" до Копєрнікуса?:-)  

Зазирнемо в конкурсні справи. Оскільки, МОН підтримав цього року бюджетне фінансування  на 1 млн. грн. (sic!) наукового дослідження "Систематизація фахових журналів вищої школи на основі наукометричних досліджень"від Інституту фізичної оптики імені О.Г. Влоха, очевидно вже є результат. 
Дуже хотілось би їх почути? де прочитати?  перш ніж впроваджувати....
Наразі, відомі такі критерії, запропоновані проф. Р. Влохом: 

"Професор Р.О.Влох виділяє сім категорій періодичних наукових видань. 

  • Категорія «А» – вітчизняні й зарубіжні журнали із визначеним імпакт-фактором. 
  • Категорія «Б» – вітчизняні й зарубіжні журнали, занесені до переліку “Masters journal list” американського інституту наукової інформатики Томсона – ISI. 
  • Категорія «В» – журнали, які перекладають і перевидають закордонні видавництва, але вони не мають встановленого імпакт-фактора і не внесені до “Masters journal list”. Купівля видання тим чи іншим авторитетним закордонним видавництвом, крім того, свідчить про комерційну та читацьку зацікавленість, сприяє також обробці цих видань ISI. 
  • Категорія «Г» – журнали, які видаються в Україні англійською мовою без імпакт-фактора і не внесені до “Masters journal list”. 
  • Категорія «Д» – журнали, збірники і вісники, які видаються в Україні українською або російською мовами і мають сумарний показник 20 ≤ N < 50. 6 Ці видання не мають визначеного імпакт-фактора і не внесені до бази даних ISI. 
  • Категорія «Е» – видання із низьким показником (N < 20). 
  • Категорія «Є» – видання із сумарним нульовим показником.  
А тим часом, "Українські наукові журнали" - волонтерський проект групи ентузіастів - готовий до рейтингування за міжнародними критеріями. Але нема кому... 
Можливо, хтось мріє долучитися? 

 





  
   

Немає коментарів:

Дописати коментар