"Дозволяється без згоди автора (чи іншої особи, яка є суб’єктом авторського права), без виплати йому винагороди, позичка некомерційними бібліотеками правомірно опублікованих примірників творів, крім примірників комп‘ютерних програм, баз даних. При цьому примірники творів, виражені в електронній формі, що надаються бібліотеками, у тому числі у порядку взаємного користання бібліотечними ресурсами, можуть надаватися лише в приміщеннях бібліотек при умові виключення можливості створення примірників цих творів в електронній формі.
Суворо, заборонятимемо завантаження, колеги? чи як інакше "виключатимемо можливість" створення е-копій? і університети не зможуть користуватися е-ресурсами навіть в своїй мережі? лише "в приміщеннях" бібліотек? у нас вистачить комп"ютерів і ресурсів? Електронна доставка документів - взагалі "випадає"?
Напишемо листа до законопроекту?
Насправді і в сьогоднішній редакції це є, але нечітко написано: відтворення твору є поодиноким випадком і не має систематичного характеру.
ВідповістиВидалитиПопередній комент у спам потрапив(
ВідповістиВидалитиВизволила, дякую, що звернули увагу, там ще кілька "чекало".. Нечітко написано - краще було, де критерії 5 завантажень чи 5000 скажімо за місяць це не поодинокий випадок:-).
ВідповістиВидалитиНині ж пропонується фактично заборонити завантаження... Ну, для ресурсів іноземних вендорів, думаю, впораємось, там ліцензія прописує правила гри, а от на наші?
І що, хтось би сказав читачу - "Вибачте, але цей документ вже завантажили цього місяця 5000 разів. Приходьте наступного"?
ВідповістиВидалитиЦі зміни, до речі, могли б позитивно вплинути на самоархівування в Україні (імхо).
Зараз НІХТО НІКОМУ НІЧОГО НЕ КАЖЕ, бо користуємось цим правом "поодинокого" використання.
ВідповістиВидалитиНовий же закон фактично ЗАБОРОНЯЄ це взагалі : "при умові виключення можливості створення примірників цих творів в електронній формі".
і ще цікаві речі в Законопроекті: бібліотека повинна буде сплачувать організації колективного управління правами за ксерокопіювання...
ВідповістиВидалитиДобре це, бібліотекам потрібно перестати бути розплідниками піратства.
ВідповістиВидалитиА ксерокс в українській бібліотеці - це взагалі дуже слизька тема.
Правильно: до кожного ксерокса тра' приставити сувору тьотю, хай слідкує чи не більше 15% змісту копіює користувач! Якщо більше - виганяти з Едему назавжди! і ще бухгалтєра - хай ЩИТає, скільки ж відраховувати організацїї колективного управління правами ксерокопіювання. і роялті кампанії XEROX, до речі, за кожне вживання слова ксерокс!:-)
ВідповістиВидалитиНу, і як Ви собі уявляєте цей процес слідкування за копіюванням??? і чому це слизька тема?
Ксерокс це не електронна копія, систематично книжку не дуже копійнеш. Дешевше буде купити цю книжку.
ВідповістиВидалитиУ Вас послуги ксерокопіювання здійснює ПП?
ПП, різні причім. Один поставив апарат самообслуговування взагалі, нічого, працює, не зламали...Що копіюють і в якому обсязі - чому бібліотека повинна втручатися? Справа Бібліотеки попередити: ЗА ПОДАЛЬШІ ДІЇ З ДОКУМЕНТОМ (копіювання, сканування, відтворення і т.п.) відповідальність несе користувач. До речі, доступ до е-ресурсів в каталозі теж відбувається через такий фільтр-нагадування ЩОРАЗУ.
ВідповістиВидалитиОсь так - прийшов і поставив) Справа не в захисті авторів, просто кровосіся методично обкладає податком усе що ворушиться.
ВідповістиВидалитице вже інша тема. Якщо спільнота промовчить, новий закон таки пройде. Тоді будемо дружньо плакати.
ВідповістиВидалити