Недавно писала про зворушливу співпрацю двох найпрестижніших університетів та їхніх бібліотек - Harvard та MIT Пан Бібліотекар вже навіть зібрався нарізати канапки для фуршету в честь ідеї лінкування каталогів:-)
Ну, а тим часом Бібліотеці Колумбійського університету теж не спиться, і своїм користувачам (на додачу до власних понад 10 млн.книжок та 100 тис.назв журналів) вона вже давно пропонує доставку - Borrow Direct (фактично, МБА) ще з 7 бібліотек-партнерів (університетів Brown, Cornell, Dartmouth, Penn, Princeton, та Yale) . Ці хоч порівняно недалеко...
А з січня цього року всього за 4 робочих дні книги доставлять в Нью-Йорк і з Бостону, з згадуваних вже Harvard University та Massachusetts Institute of Technology. Ну, і , відповідно, навпаки.
Таким чином СУКУПНИЙ бібліотечний фонд до користування всіма бібліотеками-партнерами - 70 млн. МБА розповсюджується не лише на викладачів, чи студентів-магістрів, скажімо, але на ВСІХ студентів.Цікаво, що перевезення віддали на аутсорсинг комерційним перевізникам.
Минулого року в Бібліотеці Колумбійського університету було виконано 30 000 замовлень по МБА, в свою чергу Бібліотека "позичила" 19 000...Обсяги, як бачимо, солідні. Читають студенти:-)
Та й наші читають, от тільки якось кожен сам в своїй хаті...
Беремо на озброєння? Хоча б в межах міста, агов, університети?
Давайте за допомоги Укрзалізниці книгами обмінюватись?=)
ВідповістиВидалитиЗагалом, американська модель Нью-Йорк - Бостон не без плюсів, особливо якщо в реалі ніхто нікуди не виїжджатиме.
P.S. Нічого я не збирався різати)
Давайте:-)
ВідповістиВидалитиДо речі, нічого подібного, спеціально зараз зазирнула в службові приміщення: є тут і МБА (ILL) і Borrow Direct. Різниця - http://www.columbia.edu/cu/lweb/services/ill/ILL_vs_BorrowDirect.html
Чому не об"єднають в одну службу - не збагну:-) Якщо буде у кого запитати (тут чіткий поділ, і універсалів немає, кожен знає лише свої "гудзики":-) - поділюсь.