субота, 15 січня 2011 р.

Журнали з фізики в кожній публічній бібліотеці США


         Ох, і щастить фізикам. Мало того, що прикули увагу всього світу своїм великим адронним колайдером, і всі слідкують за новинами з CERN та розгадками таємниці Всесвіту. Мало того, що чи не більшість публікацій в галузі безкоштовно доступні у вільному е-архіві arXiv (http://arxiv.org/).  Ще  й комерційні видавництва фізичної інформації роблять такі подарунки: 

Минулого року одна з поважних професійних спільнот – Американське Фізичне Товариство (The American Physical Society (APS) забезпечило ДОСТУП ДО ВСІХ ЖУРНАЛІВ Товариства для ВСІХ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК В США. На хвилинку, мова йде про колекцію авторитетних наукових журналів, серед яких відомі Physical Review Letters, Reviews of Modern Physics, Physical Review A, B, C, D, E та ін.  (понад 400 тисяч статей), починаючи з 1893року.

Як написало Товариство в своєму прес-релізі, публічні бібліотеки країни – осередки інтелектуального життя, а доступ до фізичних журналів для пересічних громадян країни сприятиме кращому розумінню науки… 
А ми сперечаємось, чи потрібні навіть науково-популярні бази даних від ЕBSCO в наших публічних бібліотеках… 
Ну що ж, позаздримо користувачам американських публічних бібліотек (хоча цікаво дізнатися статистику користування?) І жаль, що наші вчені-фізики й студенти не  можуть стати користувачами пересічної американської публічної бібліотеки…  


5 коментарів:

  1. ...доступ до фізичних журналів для пересічних громадян країни сприятиме кращому розумінню науки...

    Якось мені сумнівно. Ну завантажу я з arXiv працю з теоретичної фізики і що я там зрозумію?! Для пересічних громадян потрібні адаптовані тексти, приміром, як "Коротка історія часу" Хокінга.

    ВідповістиВидалити
  2. >> І жаль, що наші вчені-фізики й студенти не можуть стати користувачами пересічної американської публічної бібліотеки…

    Чому не можуть?

    ВідповістиВидалити
  3. Якщо поїдуть в США, то зможуть, звичайно:-) Наразі, як мені відомо, не лише публічна, але жодна з університетських бібліотек України не передплачують цей ресурс...Єдина бібліотека країни, де можна почитати ці журнали нині - Вернадка. (Див.http://www.nbuv.gov.ua/online-2010/)

    ВідповістиВидалити
  4. "Якось мені сумнівно. Ну завантажу я з arXiv працю з теоретичної фізики і що я там зрозумію?!" :-)

    Погоджуюсь, тому цікаво чи оприлюднять колись статистику використання...Скоріше піарний хід для Товариства, ніж реально користі. Але може бути для потужних публічних бібліотеки (New York Public Library, наприклад, має потужні наукові ресурси теж...)

    ВідповістиВидалити
  5. 10 лютого: не пройшло й місяця, а Американське Фізичне Товариство зробило ще один подарунок : віднині ВСІ журнали товариства доступні в УСІХ вищих школах США БЕЗКОШТОВНО...
    Наші вчені-фізики заздрять учням американських шкіл?

    ВідповістиВидалити