Вже другий страйк на захист бібліотек довелось бачити в США. Вчора біля Нью-Йоркського City Hall (мерії міста) бібліотекарі 3-х найбільших бібліотечних систем мегаполісу - Нью Йоркської Публічної Бібліотеки, Публічної Бібліотеки Квінс та Бруклінської Публічної Бібліотеки проводили мітинг -Library Allies Rally - в знак протесту проти скорочення приблизно на 30 відсотків бюджетів бібліотек. Неминуче скорочення не лише комлектування (Публічна бібліотека Квінс заявила, що не зможе купити жодної книжки в цьому році), але й режиму роботи бібліотек, які будуть вимушені оголосити бодай один вихідний день, або скоротити години роботи. "Куди підуть наші діти, якщо бібліотеки будуть зачинені?", "Коли я піду в бібліотеку, якщо вона працюватиме лише до 5-ї?", і навіть "Якщо я раптом посварюсь з дружиною, куди мені піти?":-) - звучало у виступах. Скорочення годин роботи публічних бібліотек дійсно є соціальною проблемою міста, і про це говорять вголос!
Президент NYPL Dr. Paul LeClerc разом з левиком-символом бібліотеки. До речі, бюджет цієї бібліотеки лише на третину фінансується містом, інше - приватними фондами. Мабуть тому він не дуже сумний:-)
PS. Знаю кілька поважних бібліотек в Україні, які залишилися без передплати в цьому році. Знаю багато бібліотек, які роками не купують книжок. Знаємо, скільки закрилось бібліотек за останні 20 років. І не пам"ятаю жодного публічного мітингу на захист.
Залишається тільки заздрити такій читацькій активності.((
ВідповістиВидалитиА ми наших користувачів роками "привчали" (за різних причин, як об'єктивних, так і суб'єктивних...) до відсутності необхідних їм книжок. Ось і маємо результат. А тепер б'ємо на сполох і: бігаємо за ними...,їздимо різними видами транспорту...,рекламуємо себе в магазинах, кавярнях..., чого тільки не робимо...
Але якість та кількість фондів більшості наших бібліотек не задовольняють читацького попиту. ((
Ймовірно, нашим бібліотекам вже самім потрібно організовувати такі мітинги.
Погоджуюсь. Такі речі якщо і не вплинуть безпосередньо на чиновників одразу, але ж формуватимуть громадську думку! А під лежачий камінь...
ВідповістиВидалитиМаю певні сумніви щодо готовності наших співвітчизників вийти на мітінги з цього приводу. Нещодавно було оприлюднено результати опитування - хто з якого приводу готовий вийти на вуличні протести.В основному - економічні питання. Правда, на скаільки я пам'ятаю, про культурно-просвітницьки права в опитуванні ніц не було...
ВідповістиВидалитиСкорочення бюджетів бібліотек - економічне питання (як верхівка айсбергу), за яким весь айсберг соціально-культурних проблем в суспільстві. От тільки пані Оля права: чи готове суспільство нас підтримати?
ВідповістиВидалитиБібліотекарі самі не вийдуть. А директори більшості бібліотек ще й візьмуть на олівець своїх працівників "готових вийти".
ВідповістиВидалитиПозиція влади буде закритою, але лаконічною - Що хоч зарплату, чи передплату?
"А директори більшості бібліотек ще й візьмуть на олівець своїх працівників "готових вийти".
ВідповістиВидалитиЦе, на превеликий жаль, дійсно так і є. Якби ж всі директори були, як пані Тетяна, то може щось і зрушилось.
@olga: А раптом пані Тетяна макіавелістка?=)
ВідповістиВидалитиНу і жарти у Вас, Пане бібліотекарю! ))
ВідповістиВидалитиПані Тетяну в цьому навіть не запідозриш. ))
Для ПБ, очевидно, всі директори - автократи:-)
ВідповістиВидалитиТреба вірити в людей, ПБ!:-)
Хоча щодо Маккіавеллі можна подискутувати,ну, наприклад ось так: теорія Бібліотеки як органічної системи, що керується власними законами розвитку і задовольняється самовиправданням з огляду на свій розквіт.:-)