"Володимир: Для чого тримати великий штат співробітників, якщо бібліотеку відвідує мало людей?
Відповідь - Тільки малознайома некомпетентна людина може так вважати"
Олексій: Скажіть будь-ласка, а які пільги передбачені співробітникам бібліотеки? (відсрочка від армії, нижчі тарифи при оплаті за електроенергію та газ). Відповідь - Ніяких.
...
Дятлов І.С.: За часи правління різних політичних партій, які були вказівки стосовно переваги україномовних та іншомовних видань?
Відповідь - Не було ніяких вказівок..."
(З Інтернет-конференції "Бібліотечна система України та сучасні технології"
.
Цікаву форму заходів для публічних бібліотек під назвою "Руйнуємо бібліотечні міфи" придумали наші британські колеги: групи підлітків вивчають різноманітні міфи з життя бібліотек та бібліотекарів, аналізують та обговорюють їх. Як результатат, певно, якщо і не народжується істина:-), але принаймні тінейджерам стає зрозумілішим, чим і як живе сучасна бібліотека, і чим зайнятий бібліотекар. Серед переліку тем для розвінчення стереотипів, наприклад, такі:
- Бібліотекарі мають багато часу для читання на роботі
- Всі бібліотекарі швидко читають
- Публічні бібліотеки завантажені тільки під час навчального року (тільки під час канікул)
- Бібліотеками користуються тільки ті, хто не може купувати книги
- Бібліотекарям не загрожують стреси
- Бібліотекарі читають кожну книжку у своїй бібліотеці
- Бібліотекарі можуть відповісти на будь-яке запитання
- Кожен працівник бібліотеки - бібліотекар
- Бібліотеки займаються тільки книжками
- Бібліотеки більше не потрібні, адже все є в Інтернеті
- Бібліотеки мають багато коштів та подарованих книг
- Бібліотекарі повинні бути відповідальними за всі документи, якими підлітки користуються через бібліотеки, адже вони працюють на уряд і повинні охороняти молоду генерацію від небажаних впливів
- Шкільні бібліотеки не потрібні, адже підлітки можуть отримати все необхідне в публічній бібліотеці чи в Мережі
- Бібліотекарші носять специфічну зачіску, окуляри і весь час говорять shhhhh!
- Бібліотекарі тільки видають книжки
- В бібліотеці можна робити все, що завгодно
- Ви повинні знати Dewey (у нас ББК чи УДК:-), щоб користуватися фондом
- В бібліотеках завжди серйозна та спокійна атмосфера
- Читацький квиток оформити надто складно і т.д.
Ну, в наших реаліях перелік стереотипів можна продовжувати ("Бібліотека купує всі нові книжки", "Бібліотека передплачує газети і журнали", "Нові технології зявляються передусім в бібліотеках", "В бібліотеці немає Інтернету" і т.п.) У нас також подібні "розвінчання міфів" були б корисні не лише для підлітків, але й для багатьох дорослих (див.вище питання з інтернет-конференції:-), а ще більше для чиновників...
Так що, вперед, колеги: пропонуйте тематику для "Міфів і легенд Терра Бібліотека", запускаємо на обговорення користувачів і руйнуємо стереотипи!Джерело
взагалі-то пільги сільським бібліотекарям у законі про бібліотеки передбачені. питання, чи виконуються норми того закону.
ВідповістиВидалитиа от щодо відстрочки в армії - сусіди-поляки, принаймні в Варшаві, мають подібну норму. Альтернативну службу можна проходити саме в бібліотеці. Так що, або протигаз на голову й бігом на полігон, або посмішку на обличчя і у відділ книговидачі. Думаю, у нас таке теж би прижилося.
Не знала про такий позитивний досвід у сусідів-поляків...Чи є статистика, скільки хлопців обирають таку альтернативу протигазу щороку? Натомість нині естонські колеги у ФБ діляться досвідом: на конкурс бібліотекаря в читальну залу - 69 аплікацій. От би нам таку популярність професії, або хоча б альтернативу службі:-)
ВідповістиВидалити