"Мало ли... а вдруг библиотеки скоро и вправду, как герой Ильинского в фильме «Праздник Святого Йоргена», наконец отбросят костыли и шагнут в новое, информационное будущее"...
Спасибо за интереснейшую ссылку! С удовольствием прочитала. Практически со всем согласилась. Сразу практический и насущнейший (как на меня)вопрос: а как бы действительно сделать электронные каталоги библиотек индексируемыми в Google? Потому что, совершенно прав один из выступавших, именно там проводят сейчас все информационные поиски.
Вікторіє, "как бы действительно сделать электронные каталоги библиотек индексируемыми в Google" - актуальне питання, яким, на жаль, не надто переймаються вітчизняні книгозбірні. Для дискусії - варто переглянути презентацію: http://www.authorstream.com/Presentation/isorokin-599635-web-2-0/
я би по-іншому поставила питання: навіть як Гугелко проіндексує, що потрібна мені книжка є, скажімо, в Жмеринській ЦБС, що це дасть користувачеві? При чім тут веб 2.0:-( .
Так, справа не у Веб 2.0, і навіть не у можливій віддаленості знайденої у Гуглі книжки. (Гугл до речі в перших посиланнях видає географічно близькі) Я вчора розмовляла з молодим доцентом своєї (!) кафедри, де я регулярно розповідаю на усіх засіданнях про можливості бібліотечн в плані доступу до ЕР! Вона вперше (!) користувалася єлектронним каталогом нашої бібліотеки і не знала, що є така можливість, яка не дублюється Гуглом. А презентацію перегляну обовязково. Ще й у Севастополі поговоримо :)
Презентацию просмотрела - интересно, но менять свою новую АБИС на еще более новую, понятно, что не будем. Konstantinus; да, увы, посыпаю голову пеплом, но мы "досі не дублюємо Гуглом пошук по нашому ЕК?" Если поиск по Гуглу даст ссылку на наш ЭК, я бы считала это достаточным аргументом для внедрения этого "дублирования" Научите, как :)
Але ж не факт, що одразу усі, що знайшли посилання у Гуглі на ваш ЕК, будуть заходити в нього. Вони знатимуть, що він є! Крім того, мабуть, можна організувати, що для начала сеансу роботи у Web-OPAC треба задати номер читацького, наприклад, і тільки після того включиться лічильник одночасних користувань. Бо якщо те посилання знайшов ваш читач, то хай через Гугл заходить до ЕК.
Спасибо за интереснейшую ссылку!
ВідповістиВидалитиС удовольствием прочитала.
Практически со всем согласилась.
Сразу практический и насущнейший (как на меня)вопрос: а как бы действительно сделать электронные каталоги библиотек индексируемыми в Google?
Потому что, совершенно прав один из выступавших, именно там проводят сейчас все информационные поиски.
Вікторіє, "как бы действительно сделать электронные каталоги библиотек индексируемыми в Google" - актуальне питання, яким, на жаль, не надто переймаються вітчизняні книгозбірні. Для дискусії - варто переглянути презентацію: http://www.authorstream.com/Presentation/isorokin-599635-web-2-0/
ВідповістиВидалитиНу факты немного передергивает. У меня в ЕК 90% поискового трафика. И что? Я стал от этого Веб 2.0?
ВідповістиВидалития би по-іншому поставила питання: навіть як Гугелко проіндексує, що потрібна мені книжка є, скажімо, в Жмеринській ЦБС, що це дасть користувачеві? При чім тут веб 2.0:-(
ВідповістиВидалити.
Так, справа не у Веб 2.0, і навіть не у можливій віддаленості знайденої у Гуглі книжки. (Гугл до речі в перших посиланнях видає географічно близькі)
ВідповістиВидалитиЯ вчора розмовляла з молодим доцентом своєї (!) кафедри, де я регулярно розповідаю на усіх засіданнях про можливості бібліотечн в плані доступу до ЕР!
Вона вперше (!) користувалася єлектронним каталогом нашої бібліотеки і не знала, що є така можливість, яка не дублюється Гуглом.
А презентацію перегляну обовязково. Ще й у Севастополі поговоримо :)
Ви досі не дублюєте Гуглом пошук по вашому ЕК?
ВідповістиВидалитиKonstantinus; ще раз, детальніше? Навіщо? тобто інтегрувати каталог в гугл-пошук?
ВідповістиВидалитиПрезентацию просмотрела - интересно, но менять свою новую АБИС на еще более новую, понятно, что не будем.
ВідповістиВидалитиKonstantinus; да, увы, посыпаю голову пеплом, но мы "досі не дублюємо Гуглом пошук по нашому ЕК?"
Если поиск по Гуглу даст ссылку на наш ЭК, я бы считала это достаточным аргументом для внедрения этого "дублирования"
Научите, как :)
а у ALEPH обмеження на к-ть одночаних користувань Web-OPAC. Підключити Гугелко, і могилянці лишаться без каталогу:-
ВідповістиВидалитиАле ж не факт, що одразу усі, що знайшли посилання у Гуглі на ваш ЕК, будуть заходити в нього. Вони знатимуть, що він є!
ВідповістиВидалитиКрім того, мабуть, можна організувати, що для начала сеансу роботи у Web-OPAC треба задати номер читацького, наприклад, і тільки після того включиться лічильник одночасних користувань.
Бо якщо те посилання знайшов ваш читач, то хай через Гугл заходить до ЕК.