субота, 24 травня 2014 р.

Куди пливе корабель книговидання?

Урядом прийнято рішення про відновлення роботи Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. До складу Комісії увійшли представники Держкомтелерадіо, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Міндоходів, Мінкультури, Міносвіти, провідних видавництв, національних бібліотек, письменники...
Серед представників бібліотечної справи у Комісії нас "троє в човні.."...аж четверо: Ген.директор НБУВ .Володимир Попик, Гендиректор НПБУ Тамара Вилегжаніна, Президент УБА Ірина Шевченко, і авторка цього блогу.
На вчорашньому засіданні, зокрема, було досить багато про бібліотеки: співпраця з видавцями, розповсюдження видань, експертиза державних програм ("Укр.книга" та ін.), доцільність існування 16 прим. обов'язкового примірника, роль бібліотек у популяризації читання та багато іншого.
Про бібліотеки або знають ганебно мало (мається завжди на увазі чомусь лише система публічних б-к від Мінкульту), або не дуже розуміючи наші можливості - плани - вміння. Неначе нема в країні ні академічних, ні університетських, ні галузевих (медичних, сільськогосподарських, військових і т.д.). Ну, панове, самі винні, які у нас партнерські стосунки з видавцями, які спільні програми, проекти, інновації? Є, звичайно, поодинокі випадки, які не роблять "погоди в домі"... І тому, наприклад, нардеп О.Доній запропонував вчора таке: "заснувати систему "Домів Книги" у кожному у обласному центрі.Бо пільги-вони для всіх книжок: і для Малковича і для Бузини.А потрібна система прищеплення у суспільстві кращих взірців літератури. В таких "Домах книги" могли би відбуватися зустрічі з літераторами,дискусії.Могли би функціонувати книгарні та бібліотеки. Як на мене-правильна і перспективна ідея.Підтримайте, пані та панове!". Таж в кожному обласному центрі маємо аж три обласних бібліотеки... А по країні - 40 тисяч домів книги бібліотек. Хіба ні?
Добре, що покликали, добре, що зможемо презентувати "бібліотечний голос" у хорі книговидавців та книгопродавців. Увійшла в підкомісію по реформуванню держзамовлення на книговидавничу продукцію. Що б Ви порадили, колеги, зокрема задля посилення ролі бібліотек у відборі видань до програм видання і розповсюдження державним коштом? Чи потрібні такі програми взагалі? Як уникнути корупції суб'єктивізму у відборі видань? Буду вдячна та горда представити ваші думки.

8 коментарів:

 1. Про книги електронні. Дуже-дуже сподобався новий проект Self-e, започаткований Library Journal та BiblioBoard, Це веб-сервіс для публічних бібліотек на території Сполучених Штатів та авторів, які бажають зробити самопублікацію. Як написано на сторінці проекту
  http://biblioboard.com/SELF-e/, це простий та ефективний спосіб каталогізування та забезпечення доступу до електронних книг місцевих авторів.
  На мій погляд – дійсно просто та влучно. Бібліотеки працюють з місцевими авторами. Є відбір-рекомендації для читачів.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Про Дома Книги не зрозуміла. Маємо 40-80 тис. домів книги під назвою бібліотеки та ще мало? Зустрічі-дискусії й у бібліотеках проводять... Чи це стьоб?

   Видалити
 2. Самвидав через бібліотеку:-) А про Дома Книги більшість членів Комісії (видавці)сприйняли дуже схвально... Ще мова йшла про майже примусовий продаж книжок різних в-в (не лише власних) на території університетів...І це не стьоб.

  ВідповістиВидалити
 3. Self-e - це не самвидав через бібліотеку, а платформа де автор-самовидавець може представити для бібліотек свій твір. Зараз мільйони самвидав-е-книг, доступні читачам через різні сервіси, але вони не входять в каталоги бібліотек, ніхто не гарантує їх довготривалого зберігання, бібліотеки не в змозі самотужки обробляти цей потік. Librarу Journal береться робити відбір найкращих книг для публічних бібліотек (curated collections sorted by genre). Кожна бібліотека звичайно може формувати власну (місцеву) колекцію.

  Продаж книжок в університетах під час конференцій бачила не раз у багатьох містах. Видавництва дуже раді, коли їм таке пропонують. Вінницька ОНМБ тісно співпрацює з одним з вінницьких видавництв. Вони виїзжають в райцентри з виставками. Бібліотечні книги з виставок видають читачам. Для цього не потрібне ніяке урядове рішення або ухвала Комісії. Хто хоче працює. а інших навряд чи примусиш. Можна було б досвідом ділитися, але не такий у нас характер, щоб когось там слухати.

  ВідповістиВидалити
 4. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

  ВідповістиВидалити
 5. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

  ВідповістиВидалити
 6. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

  ВідповістиВидалити

 7. [URL="http://4cut.ga/"]موقع اختصار روابط[/URL]

  موقع اختصار روابط جميل جدا وصادق يعطيك على كل الف زيارة مصرى10$ واسعار الزيارات الاجنبية عالية ايضا هذا الموقع مشهور جدا يمكنك الان الدخول الى هذا الموقع والتاكد من المصداقية + اثباتات السحب والربح كبيرة جدا
  لينك الموقع
  http://4cut.ga/
  https://goo.gl/B61c4W
  شرح الموقع " من خلال هذا الشرح يمكنكم التسجيل والعمل على الموقع بسرعة جدا الموقع يدفع كل15 يوم فعلا موقع جميل جداجدا
  https://www.youtube.com/watch?v=xW23fSAzmVg
  التسجيل من هنا
  http://4cut.ga/
  https://goo.gl/B61c4W
  طرق السحب باى باى او فودافون كاش داخل مصر وتحويل بنكى [URL="http://4cut.ga/"]موقع اختصار روابط[/URL] بجد مش هزار

  ВідповістиВидалити