Моя улюблена Батлерівська бібліотека в Колумбійському університеті за кілька годин вже всіх вижене (хоча вже й так напівпорожня, студенти роз"їхалися на вакації). І буде зачинена від завтра до 28, а тоді з 31 грудня аж до 4 січня! ( Хоча зазвичай працює цілодобово, і вдень треба пошукати вільного місця). А загалом в цьому університеті 22 бібліотеки, об'єднані в мережу, можна працювати в будь-якій, залежить від колекцій). А колекція тут:
- 10.4 млн. книг
- 144,787 назви (!) журналів
- 6,379,196 мікрофільмів
- 26 мільйонів рукописів (в архіві) та 979,096 рідкісних книжок
- 174,032 урядових документів
- 850 баз даних
- 115,000 e-журналів
- 1,014,000 e-книжок
- 645,000 e-зображень...і ще купа всього.
До речі на всі ці 22 бібліотеки, 10 мільйонний фонд та 3,5 користувачів щорічно, тут працює всього лише 130 (!) професійних бібліотекарів, які, здебільшого, засідають в комітетах і всіляких проектних групах: планують, дискутують, мудрують, обговорюють, вдосконалюють, сприяють і т.д. Традиційну ж (у нашому розумінні:-) бібліотечну роботу (циркуляція, довідка, розстановка тощо) виконує так званий технічний та адмінперсонал (тобто без бібл.освіти), яких тут ще 185. Ну, і купа студентів (200-300 щороку) або підробляють парттайм, або волонтерами (тут це дуже популярно - майже як у Могилянці:-). Звичайно, левову частку кадрових ресурсів у наших вітчизняних книгозбірнях забирають сховища, в які ми вперто не пускаємо користувачів ("зіпсують! вкрадуть! пошкодять! переплутають!"), тут же ВСІ ФОНДИ (крім архівних і рідкісних, звичайно) ВІДКРИТІ. Розташування досить легке, я зорієнтувалась одразу. Для особливо "непонятливых":-), всюди схеми розташування фондів (+оголошення, що таку схему можна завантажити на свій I-PAD:-) Статистику втрачених не оприлюднюють, правда:-) Звичайно, на вході сидить суворий дядько у формі, і без університетського ID не зайдеш...
Бібліотеки Колумбійського університету - цілий світ, зі своїми правилами, шляхами, населенням, цікавий й інколи несподіваний.
Далі буде!
Немає коментарів:
Дописати коментар