вівторок, 25 листопада 2014 р.

Про равликів, руно, космос і... бібліотеки

Фінансові служби (університетські, принаймні) почали вимагати закласифікувати будь-які бюджетні витрати згідно Державного Класифікатора продуктів та послуг.
Ні купити книжки, ні передплатити періодику, не кажучи вже про е-ресурси і т.п. без вказанння коду. Довелось погортати. Багато цікавого. Всі наша професійна діяльність в Класифікаторі зводиться до кількох куцих пунктів : "91. Послуги бібліотек, архівів, музеїв та інші послуги у сфері культури". Ні тобі типів-видів документів у бібліотечно-інформаційному фонді, ні переліку послуг-сервісів довкола фонду та діяльності... Ні чіткого розуміння за яким кодом купувати книжки - видавничі? передплачувати періодику - інформаційні агенства чи знову ж видавничі? купити ПЗ чи е-ресурси?
Натомість, який "польот мислі", н-д, у розділах продукти харчування: "равлики, живі, свіжі, охолоджені, заморожені, сушені, солені чи в розсолі, крім морських равликів", чи "тістечка, з екстрактом лакриці; блоки, палички та пастилки з умістом сахарози більше ніж 10 мас. %; але без умісту жодних інших речовин"? а які кулінарні тонкощі, виявляється у приготуванні спаржі ("спаржа, законсервована (крім готових овочевих страв і сушеної, замороженої чи законсервованої оцтом чи оцтовою кислотою спаржі)" Чи "вовна овець і кіз, стрижена, необроблена, зокрема мита, як руно" або "яйця іншої птиці у шкаралупі (а як інакше? яєшнею?) свіжі (свіжі!!!)"? і це ось продукт першої необхідності "Віск і спермацет комах, очищений чи неочищений, забарвлений чи незабарвлений", явно... А продукти "льогонькой" промисловості, що так і просяться на шпальта модних журналів "спідниці та спідниці-штани, жіночі або дівчачі, трикотажні":-) або "Комбінезони з нагрудником та шлейками, жіночі або дівчачі, з текстилю (крім виготовлених з бавовни, трикотажних, виробничих чи професійних) та шорти, жіночі або дівчачі, з вовни чи тонкого волосу тварин (крім трикотажних)". І це я Вам ще не розповіла про "Частини та аксесуари до ляльок, що зображують людей" чи "послуги, суміжні з космічним перевезенням"...4 коментарі:

 1. книги ж охолоджені та заморожені не бувають... от і не треба їх класифікувати...

  ВідповістиВидалити
 2. Це було би дуже смішно, якби не було так сумно...
  Може ми самі в цьому винні? Навіть не знаю, чого, коли йдеться про культуру взагалі, про бібліотеки мало хто згадує. А коли мова йде про бібліотеки все ж, то про них нічого не знають ((

  ВідповістиВидалити
 3. Це правда, бібліотекарі не люблять виходити за границі системи, або як кажуть нині "із зони комфорту". І архітекторів системи - лідерів галузі - щось не видно на обріі...

  ВідповістиВидалити