вівторок, 25 листопада 2014 р.

Про равликів, руно, космос і... бібліотеки

Фінансові служби (університетські, принаймні) почали вимагати закласифікувати будь-які бюджетні витрати згідно Державного Класифікатора продуктів та послуг.
Ні купити книжки, ні передплатити періодику, не кажучи вже про е-ресурси і т.п. без вказанння коду. Довелось погортати. Багато цікавого. Всі наша професійна діяльність в Класифікаторі зводиться до кількох куцих пунктів : "91. Послуги бібліотек, архівів, музеїв та інші послуги у сфері культури". Ні тобі типів-видів документів у бібліотечно-інформаційному фонді, ні переліку послуг-сервісів довкола фонду та діяльності... Ні чіткого розуміння за яким кодом купувати книжки - видавничі? передплачувати періодику - інформаційні агенства чи знову ж видавничі? купити ПЗ чи е-ресурси?
Натомість, який "польот мислі", н-д, у розділах продукти харчування: "равлики, живі, свіжі, охолоджені, заморожені, сушені, солені чи в розсолі, крім морських равликів", чи "тістечка, з екстрактом лакриці; блоки, палички та пастилки з умістом сахарози більше ніж 10 мас. %; але без умісту жодних інших речовин"? а які кулінарні тонкощі, виявляється у приготуванні спаржі ("спаржа, законсервована (крім готових овочевих страв і сушеної, замороженої чи законсервованої оцтом чи оцтовою кислотою спаржі)" Чи "вовна овець і кіз, стрижена, необроблена, зокрема мита, як руно" або "яйця іншої птиці у шкаралупі (а як інакше? яєшнею?) свіжі (свіжі!!!)"? і це ось продукт першої необхідності "Віск і спермацет комах, очищений чи неочищений, забарвлений чи незабарвлений", явно... А продукти "льогонькой" промисловості, що так і просяться на шпальта модних журналів "спідниці та спідниці-штани, жіночі або дівчачі, трикотажні":-) або "Комбінезони з нагрудником та шлейками, жіночі або дівчачі, з текстилю (крім виготовлених з бавовни, трикотажних, виробничих чи професійних) та шорти, жіночі або дівчачі, з вовни чи тонкого волосу тварин (крім трикотажних)". І це я Вам ще не розповіла про "Частини та аксесуари до ляльок, що зображують людей" чи "послуги, суміжні з космічним перевезенням"...4 коментарі:

 1. книги ж охолоджені та заморожені не бувають... от і не треба їх класифікувати...

  ВідповістиВидалити
 2. Це було би дуже смішно, якби не було так сумно...
  Може ми самі в цьому винні? Навіть не знаю, чого, коли йдеться про культуру взагалі, про бібліотеки мало хто згадує. А коли мова йде про бібліотеки все ж, то про них нічого не знають ((

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. та сами ж і винні! ми ж спілкуємося тільки між собою...

   Видалити
 3. Це правда, бібліотекарі не люблять виходити за границі системи, або як кажуть нині "із зони комфорту". І архітекторів системи - лідерів галузі - щось не видно на обріі...

  ВідповістиВидалити