субота, 1 листопада 2014 р.

Повна КОРДБА в наших каталогах

 
Сьогодні з студентами КНУКіМ мали приємність попрацювати над темою "Вітчизняні каталоги бібліотек з точки зору пересічного користувача".
Спочатку довго шукали, де ж той каталог взагалі на сайті книгозбірні знайти?Потім з'ясовували, що таке "традиційний", що таке "електронний". І чому електронний - нетрадиційний? :-)

Тоді міркували, навіщо користувачу інфо про вартість видання? його наклад у 1991 році? Його ISBN? Його ІНВЕНТАРНИЙ НОМЕР? (І чому "Імєюцца екземляри" важко було перекласти укр.? і взагалі купу підказок в ІРБІСівських, МАРКівських каталогах - важко перекласти???)
І на біса користувачу інфо в якому саме закутку сховищі у вас цей примірник , якщо отримає він його все одно лише в читальній залі?
Тоді пробували розібратися (sic! з точки зору користувача дитячої бібліотеки!) що таке "пошук у БД", "Терми", "Бібл.рівень"...

 І чому у пошукових полях ДИТЯЧОЇ Бібліотеки нема "КНИГА", "Стаття", а є ( і що це?!!) "Мовн.матерИал" і яка така дво- і тривимірна графіка у дит.б-ці? і невже така купа рукописних нот ? манускриптів?

Ну, і про загадкову чупакабру кордбу в каталозі тієї ж дитячої б-ки - я , каюсь, не змогла відповісти.

А Ви знаєте, що таке КОРДБА?
 Звісно, старі звичні карткові каталоги такі були кращі: ,

Офф-топ: зауважте, це ми ще до функціоналу не добрались, і до імідж-каталогів (думаю, показувати студентам, чи не псувати карму?:-)

3 коментарі:

 1. КОРДБА - Корпорація дитячих бібліотек України із аналітичного розпису періодичних видань
  http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=5501
  БД «Корпоративна база статей» об’єднує аналітичні записи статей з періодичних видань, створені фахівцями бібліотек України для дітей – учасниками корпоративного проекту, що діє з 2010 р. Станом на 1.09.2013 р. БД налічує 45448 записів.
  Текст з сайту бібліотеки - http://www.chl.kiev.ua/Catalog.aspx

  ВідповістиВидалити
 2. ааа, це ж проходять у першому класі всіх шкіл країни! Як ми забули? :-)

  ВідповістиВидалити
 3. Сумно.. не смішно.. ганьба нам бібліотекарям..

  ВідповістиВидалити