Критика існуючих метричних засобів оцінки журналів та статей спонукає до створення альтернативних засобів. Недавно у Пана Бібліотекаря вже було про Альтметрику. В доповнення із свіжої статті (The next revolution in Science: Open Access will open new ways to measure scientific output від "Наукометричні сервіси для оцінки статей наразі ще тільки народжуються. Невеличка лондонська кампанія Altmetric пропонує включати оцінку статей через будь-які їх згадки в соціальних медіа: сайтах, в газетах, популярних журналах.." - Тож мій невеличкий пост теж принесе рейтингу цій статті? :-) "Аltmetric- оцінювання також включено до UtopiaDocs, програму для читання PDF-текстів, в якій лінки в статті ведуть до інших онлайнових ресурсів, таких як Crossref, (Реєєстраційна агенція DOI), Mendeley (мережа науковців), Dryad (репозитарій даних), ScibiteSherpa (база політик відкритого доступу) та ін." І ще трохи про метрику від PLoS,: спробі скомбінувати різні метрики (на додачу до традиційних за цитуванням, також постпублікаційні рецензії, кількість переглядів сторінок чи завантажень та ін.) Ну, і ще одна спроба під назвою Total-Impact: також включає більше онлайнової статистики та врахування соціальних медіа.
Тож, читаємо, порівнюємо, враховуємо. Щось може і у нас приживеться? Якщо це комусь потрібно.
Так як вже існує частина геометрії альтиметрія, гадаю мій тодішній переклад альтметрія може викликати плутанину. Тепер більше схиляюсь до тупо кальки - алтметрікс.
ВідповістиВидалитиМайже переконаний, що наше майбутнє за подібними метриками. Поки українці визріють систематично купувати доступ - наукометричні бази індексуватимуть лише китайців та індусів.
Скоро прийде Elsevier і буде всім Scopus!
ВідповістиВидалити