субота, 24 жовтня 2015 р.

Про класифікацію...дослідників в соцмережах

Незвично, але влучно.
Дослідників, які не цураються соцмереж, препаровано-класифіковано-закаталогізовано:-)
Невеличка студія-есея від Валерії Лавренко стверджує про такі типи-види:  
1. "Чиновник": здебільшого публікує оголошення про конференції та інформацію про нові видання в галузі .На «чиновниках» тримається неписаний «кодекс Бусідо» (про науку - лише позитив) .
2. "Медіатор думок" - основа контенту  – дискусійні статті на актуальні питання, при цьому дискусія ніколи (чи рідко) має характер персональних звинувачень чи дискусій на кшталт "самдурак".
3. "Троль" - він і є троль, що в міфології, що в науці: неважливо з ким сперечатися, аби навспак. Не сприймає жодних аргументів. З такими слід дотримуватися правила "не годувати". 
4."Наукомер" - впевнений, що все можна виміряти-порівняти. Його легко впізнати за "надмірним вживанням слів-маркерів:  «наукометрична база», «Scopus», «індекс Гірша», «мурзилка», «цитування», «імпакт-фактор», «імітація науки», «примітивізм»., а "індексом Гірша цей тип вчених міряється як пубертатні підлітки" ...телефонами. 
5. "Працівник місяця": якщо працює в системі НАН – впевнений, що університетської науки не існує, якщо працює в університеті - академічні дослідники - нероби-ледарі. 
6. "Мандрівник" - основний контент сторінки такого дослідника - фото й описи місць, куди закинула професійна доля , участь в  конференціях професійний туризм.
Впізнали себе чи когось з друзів-колег? Отож:-) 

Немає коментарів:

Дописати коментар